Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Официјални состави: Хамес и Фалкао го напаѓаат Левандовски

Официјални состави: Хамес и Фалкао го напаѓаат Левандовски

Вечерва во Казан се игра големото дерби од Групата Х помеѓу репрезентациите на Полска и Колумбија.

Двете селекции загубија во првиот меч, па овој дуел за нив е како финале, а нерешениот исход од мечот Јапонија – Сенегал само им оди во прилог.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Полска: Шчешни, Пишчек, Баднарчек, Паздан, Бересински, Горалски, Кричовјак, Рибус, Зиелински, Левандовски, Ковнацки.

Колумбија: Оспина, Ариас, Мина, Мојица, Санчез, Бариос, Агилар, Хамес Родригез, Квадрадо, Квинтеро, Фалкао.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Нов обложувачки скандал: Пакета обвинет дека намерно добивал картони

Фудбалската асоцијација на Англија го обвини играчот од средниот ред на Вест Хем, Лукас Па…