Дома Фудбал Лига на шампиони Официјални состави: Милан без Жиру, Атлетико без Гризман

Официјални состави: Милан без Жиру, Атлетико без Гризман

Милан и Атлетико Мадрид вечерва на Сан Сиро го играат дербито од второто коло во Лигата на шампионите.

Веќе се познати и официјалните состави. Тренерот на Милан Стефано Пиоли се одлучи да го остави Жиру на клупата и во нападот ќе игра со Ребиќ.

Од друга страна пак Симеоне на клупата ги остави Антоан Гризман и Жоао Феликс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Мурињо: Емотивно сум поврзан со Њукасл

Славниот Португалец Жозе Мурињо е еден од бројните тренери кои се споменуваат како кандида…