Дома Фудбал Репрезентации Откриен дресот на Хрватска за Европското првенство (ФОТО)

Откриен дресот на Хрватска за Европското првенство (ФОТО)

На социјалните мрежи се појави дресот со кој Хрватска би можела да игра на Европското првенство.

Навивачите на репрезентацијата на Хрватска кои живеат во Лос Анџелес тврдат дека го имаат изгледот на дресот на оваа репрезентација за Европското првенство.

На Инстаграм страната „лаватрени“ се појави дресот на Хрватска пред тој да биде официјално претставен.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Томас Милер блиску до нов договор

Томас Милер е блиску до договор со Баерн Минхен за продолжување на соработката, пренесуваа…