Дома Луд Спорт Осогово на генијален начин ја „пецка“ Плачковица преку Твитер (фото)

Осогово на генијален начин ја „пецка“ Плачковица преку Твитер (фото)

0

ФК Осогово е апсолутен хит на социјалните мрежи и еден од најпопуларните македонски клубови на Твитер.

Тоа го потврди и денес пред гостувањето против Плачковица, па преку Твитер го „истролаа“ теренот во Радовиш.

„Играме против првиот БИО тим во државата. На сите стадиони теренот се коси, само во Радовиш се паси“, напишаа од Осогово покрај фотографиите со овци на терен.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Видео: Голман одбрани пенал, па противниците физички го нападнаа

Играчите на Коринтијанс го нападнаа голманот на Фламенго после елиминацијата во полуфинале…