Дома Фудбал Лига на шампиони Осминафинале ЛШ: Нејмар против Барселона, Роналдо ќе патува во Португалија!

Осминафинале ЛШ: Нејмар против Барселона, Роналдо ќе патува во Португалија!

Денес беа извлечени паровите за осминафиналето во Лигата на шампионите и како што очекувавме во февруари и март не очекуваат интересни дуели.

Најголемо внимание секако привлекува дуелот Барселона – ПСЖ, но секако дека не очекуваа големи возбудувања и во другите средби.

Борусија Менхегладбах – Манчестер Сити

Лацио – Баерн Минхен

Атлетико Мадрид – Челзи

Лајпциг – Ливерпул

Порто – Јувентус

Барселона – ПСЖ

Севиља – Борусија Дортмунд

Аталанта – Реал Мадрид

Првите натпревари се играат на 16. и 17. февруари, односно 23. и 24. февруари додека реваншите ќе бидат во март (9. 10. и 16. 17.)

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Memories: Легендарниот гол на Кака на „Олд Трафорд“🎥

Манчестер Јунајтед и Милан ќе играат големо европско дерби во осминафиналето од Лига Европ…