Дома Луд Спорт Освоена најголемата добивка од обложување во Хрватска: За само шест доби – 100.000 евра! (фото)

Освоена најголемата добивка од обложување во Хрватска: За само шест доби – 100.000 евра! (фото)

0

Извесен Иван.М (61) од Загреб минатата недела сигурно доживеа еден од најсреќните денови во неговиот живот освои  766.000 куни (повеќе од 100.000 евра) и тоа со влог од само 50 куни (околу шест евра).

Медиумите во Хрватска добивката на среќниот Иван ја прогласија за најголема во историјата на хрватското обложување.

„Не се нервирав премногу, не ми беше прв пат да чекам голема добивка, рака на срце не волку голема. Пред десетина година во истата обложувалница добив 140.000 куни. Се сеќавам дека набрзо потоа ја затворија, па пријателите се шегуваа со мене дека јас сум виновникот“, изјави Иван Иван кој паричната награда ја подигна во понеделникот.

Тој на својот тикет погодил 25 парови.


Следете го Sportski.mk и на


обложувалница1.jpeg” alt=”” width=”471″ height=”629″ /> тикет

Коментари
Advertisements
    Прочитајте поврзани статии
    Load More In Луд Спорт

    Проверете

    Видео: Објавена интимна снимка на Хамилтон и Никол Шерцингер

    Никол Шерцингер и Луис Хамилтон се нови жртви на хакерски напад, откако во јавноста се пој…