Дома Македонски спорт Мак баскет Одложен натпреварот Македонија – Италија!

Одложен натпреварот Македонија – Италија!

Натпреварот кој требаше да се игра денес од 15:00 часот помеѓу Македонија и Италија во квалификациите за настап на ЕП 2022 е одложен поради позитивен тест во нашиот национален тим.

После потврдениот позитивен тест во федерацијата добиле информација од ФИБА дека ќе мора да направат нов ПЦР тест на комплетниот тим.

Натпреварот требаше да се игра денес од 15:00 часот, меѓутоа за него сега ќе се бара нов термин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Синот на Петар Наумоски потпиша за МЗТ Скопје

Тимот на МЗТ Скопје успеа во своите редови да го доведе синот на легендата на македонската…