Дома Фудбал Германија Одличен старт за „фармацевтите“: Аларио го матира Ноер (видео)

Одличен старт за „фармацевтите“: Аларио го матира Ноер (видео)

Баер Леверкузен одлично го отвори мечот против лидерот Баерн Минхен од 30-то коло во Бундеслигата.

Баварците од самиот почеток ја контролираа играта, но домаќините успеаа први да дојдат до водство.

Аларио во 10-та минута се најде сам пред голманот Ноер и ладнокрвно го матираше.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Награда за добрите игри: Елмас потпишува нов договор со Наполи

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас оваа сезона покажа одлични перформански и е незаме…