Дома Фудбал Останато Ова се 60-те најголеми таленти во светот!

Ова се 60-те најголеми таленти во светот!

Шеста година по ред емнинентниот британски весник „Гардијан“ ги посочи најголемите фудбалски таленти во светот.

Весникот публикуваше 60 талентирани фудбалери родени после 2002 година.

Меѓу нив е и новата ѕвезда на Барселона, Ансу Фати, како и синот на Ејдур Гудјонсен – Андри Лукас Гудјонсен, кој е дел од академијата на Реал Мадрид.

Има претставници од 38 држави, од кои најмногу претставници има Франција, дури пет фудбалери

Целосната листа на фудбалери може да ја видете ТУКА

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Роналдо и Пјаниќ немоќни во шева, Португалецот падна и на тревата (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо е познат како некој кој не сака да губи, па дури и на тренинг. На послед…