Дома Фудбал Останато Ова се можеби најлудите 45 секунди кои сте ги виделе во фудбалот! (ВИДЕО)

Ова се можеби најлудите 45 секунди кои сте ги виделе во фудбалот! (ВИДЕО)

Mинатиот викенд во аргентинската втора лига се играа натпревари од плејофот за влез во повисок ранг.

Натпреварот помеѓу Ааламгра и Централ Кордоба заврши со победа на гостите од 2:1, одлучувачкиот гол го постигна Роси во 94-тата минута, а во викендот кој следи ќе се игра реваншот од овој двомеч.

Му ги броиме деновите на Тен Хаг во Манчестер! ↓↓↓

Во овој натпревар имаше голем влог, а тоа посебно можеше да се види во 29-тата минута кога главниот судија слободно можеше да покаже неколку црвени картони.

Имено, играчот на гостите направи остар старт, судијата не реагираше. Поради тоа потоа следеа серија остри стартови на играчите на двата тима. После острите стартови судијата се одлучи да да досуди прекршок.

Покрај тоа на фудбалерот на домаќините му покажа жолт картон, потоа и црвен. Во тој момент играчот на Алмагра ги изгуби нервите и го нападна главниот судија со кој сакаше физички да се пресмета.