Дома Фудбал Останато Објавен официјалниот извештај: Познато што е причината за смртта на Марадона

Објавен официјалниот извештај: Познато што е причината за смртта на Марадона

Легендарниот Диего Армандо Марадона почина вчера на 60 години, а денес се објавени причините за неговата смрт.

Обдукцијата врз телото на Марадона ја направиле петмина патлози. Потврдено дека причина за смртта е откажувањето на неговото срце додека спиел и тоа предизвикало белодробен едем.

За неколку дена ќе биде објавен и конечниот извештај од аутопсијата и тогаш ќе се знае какви супстанци имал Марадона во неговото тело.

По смртта медицинската екипа се обидела да го реанимира, но обидите биле неуспешени, немало никакви знаци на живот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Куман за црвениот картон на Меси: Нормално беше да реагира така

Барселона вчера беше поразена во финалето на Суперкупот од Атлетик Билбао после продолжени…