Дома Останати Ракомет Објавен идалниот тим од главната фаза на Европското првенство (ФОТО)

Објавен идалниот тим од главната фаза на Европското првенство (ФОТО)

EХФ денес го објави идеалниот тим од главната фаза на Европското првенство.

Во идеалниот тим има двајца ракометари на Норвешка, а со по еден претставник во него се Шпанија, Словенија, Хрватска, Унгарија и Германија.

На голот е Шпанецот Перез де Варгас потоа, поранешниот играч на Вардар Игор Карачиќ, па Јуре Доленец, фантастичниот Сагосен, Бенс Банхиди, Кастенининг и Магнус Јондал.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Вечерва ќе се гледа ЛШ на Арена!

Објавата дека операторите во земјава нема да пренесуваат ништо друго освен МТВ поради зако…