Дома Фудбал Останато Објавена последната гласовна порака на Марадона која ја испратил неколку часа пред смртта 🎥

Објавена последната гласовна порака на Марадона која ја испратил неколку часа пред смртта 🎥

Смртта на Марадона го потресе фудбалскиот свет. Еден од најдобрите играчи на сите времиња почина во својот дом и беше погребан во четвртокот во Буенос Аирес.

Телевизијата „Америка“, ја објави последната гласовна порака која Марадона ја испратил неколку часа пред смртта. Пораката му ја испратил на Марио Баудри, кој е во врска со неговата поранешна сопруга Вероника Охеда.

Марадона и Вероника беа во врска неколку години и заедно го имаат синот Диего Фернандо. Марадона беше многу приврзан со неговиот најмлад син, што го покажува неговата последна порака.

„Здраво, Марио. Овде е Диего. Знам дека ова ќе ти звучи неверојатно, но јас и Веро сме во добри односи и таа ми рече дека е со тебе. Грижи се за неа и особено грижи се за мојот ангел Диего, кого не можам да го споредувам со никого. Погледнете, имам многу деца, но поради ова мало, ќе се борам до крајот“, рече Марадона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Фантастично деби: Мајсторски гол на Лука Јовиќ🎥

Лука Јовиќ пред неколку дена се врати во Ајнтрахт Франкфурт на позајмица од Реал Мадрид и …