Дома Фудбал Лига на шампиони Ноќта кога Панчев и Савичевиќ го срушија Баерн (ВИДЕО)

Ноќта кога Панчев и Савичевиќ го срушија Баерн (ВИДЕО)

Црвена Звезда денес игра натпревар во Минхен против Баерн.

Звезда против Баерн имаше една магична ноќ и тоа во Минхен и еден од главните актери во таа ноќ во 1991 година беше македонската фудбалска легенда Дарко Панчев.

Звезда го победи Баерн на гости со 1:2, Панчев беше стрелец на првиот гол, а Савичевиќ на вториот. Во реваншот во на домашен терен Звезда одигра 2:2 и се пласираше во големото финале каде што после изведувањето на пенали го совладаа Олимпи Марсеј.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

По 15 години падна рекордот на Нури Сахин: Бундеслигата има нов најмлад стрелец!

Скоро 15 години Нури Сахин официјално беше најмладиот стрелец на гол во Бундеслигата – до …