Дома Останати Кошарка НОСТАЛГИЈА: Пред седум години – леле, леле што направивме! (видео)

НОСТАЛГИЈА: Пред седум години – леле, леле што направивме! (видео)

0

Кошаркарската репрезентација на Македонија пред седум години го направи најголемиот успех со совладувањето на селекцијата на Литванија и пласманот во полуфиналето на Европското првенство.

Веројатно секој Македонец се сеќава на зборовите на херојот од овој натпревар Владо Илиевски: „Леле, леле што направивме! Но, и на легендарниот коментар на Игор Трпески, коментаторот на овој натпревар кој со вистинска емоција извикуваше; „Тројка, Тројка…“.

Ова се моменти кои засекогаш ќе останат запишани во аналите на македонскиот спорт. За жал сега македонската кошаркарска репрезентација е далеку од своите најдобри денови.

Во продолжение да се потсетиме на моментите кои го наежуваат секој МАКЕДОНЕЦ…


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Нејмар му порачал на Перез: Ќе дојдам во Реал, но само под еден услов!

Иако Нејмар во неколку наврати го негираше тоа, европските медиуми продолжуваат да тврдат …