Дома Видео Ноле направи се за да остане на теренот, а на крајот разочарано замина ?

Ноле направи се за да остане на теренот, а на крајот разочарано замина ?

Новак Ѓоковиќ вечерва е дисквалификуван од УС Опен.

Во првиот сет од натпреварот против Пабло Карањо светскиот рекет број еден со топката ја погоди линиската судијка во вратот по што заработи дисквалификација.

Ноле залудно се обидуваше да објасни дека немал никаква намера. Организаторите десетина минути разговараа, а на крајот беше донесена одлука за елиминација.

На крајот неговата разочараност беше очигледна…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ѓоковиќ со коментар за Суперлигата: Не може ли никој да игра освен тие 20 тима?

Основањето на Суперлигата го прокоментира и првиот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ. Ѓокови…