Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Нов „случај Ескобар“: Колумбиски репрезентативец добива смртни закани

Нов „случај Ескобар“: Колумбиски репрезентативец добива смртни закани

Колумбија го загуби првиот меч на Мундијалот од Јапонија, а трагичар беше Карлос Санчез кој направи пенал и заработи црвен картон во 3-та минута.

Санчез сакајќи да спречи гол, играше со рака, а поради тоа доби исклучување уште во третата минута, што на крајот се покажа како клучен детал за поразот на Колумбија.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Медиумите пренесуваат дека Санчез добивал смртни закани преку социјалните мрежи, по што и колумбиските власти морале да се вклучат во истрагата и да ги следат пораките кои ги добива репрезентативецот.

Оваа ситуација со Санчез потсети на тоа што се случи пред 24 години на Мундијалот во САД, кога Андрес Ескобар си постигна автогол, а потоа беше убиен веднаш по враќањето во својата земја, поточно на 2-ри јули 1994 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Нов обложувачки скандал: Пакета обвинет дека намерно добивал картони

Фудбалската асоцијација на Англија го обвини играчот од средниот ред на Вест Хем, Лукас Па…