Дома Македонски спорт Нов пораз: Фудбалерките без постигнат гол и во вториот натпревар против Грузија

Нов пораз: Фудбалерките без постигнат гол и во вториот натпревар против Грузија

Maкедонската женска фудбалска репрезентација претрпе и втор пораз од селекцијата на Грузија.

Откако на првиот контролен дуел бевме поразени со 3:0, денеска Грузија славеше победа од 1:0, па така избраничките на Кирил Изов овој контролен двомеч го завршуваат без постигнат гол против Грузијките.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Имавме неколку добри прилики, меѓутоа изостана реализацијата, па Грузија славеше победа. Единствениот гол за Грузија го постигна Татуашвили во 17. минута.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Бернардо Силва се сели во Барселона

Англиските медиуми пренесуваат дека Бернардо Силва донел конечна одлука да го напушти Манч…