Дома Фудбал Германија Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи кризата.

Домашните поведоа во 12. минута кога Кристијан Гунтер шутираше од околу 25 местир и го совлада Ноер.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Баерн ја презема иницијативата и до крајот на полувремето успеа да израмни со мајсторски погодок на Тел. Мусијала погоди за целосен пресврт.

Меѓутоа, на крајот следуваше шок, Лукас Оле во 87.минута го постави конечниот резултат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…