Дома Фудбал Останато Нов гол на Алиоски за Ал-Ахли🎥

Нов гол на Алиоски за Ал-Ахли🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски продолжува со добрите партии во дресот на Ал-Ахли.

Алиоски денес го постигна вториот гол во својот четврт настап.

Македонскиот репезентативец беше прецизен од белата точка против Ал-Фатех во 15-та минута од натпреварот за водство од 1-0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Тричковски после 200 натпревари за АЕК: Ова е мој втор дом, ќе направам се да дојдеме до титула!

Поранешниот македонски репрезентативец, Иван Тричковски на убав начин го прослави новиот д…