Дома Топ вести Нови информации од Аргентина: Диего Марадона погребан без срце!

Нови информации од Аргентина: Диего Марадона погребан без срце!

Од средата светот остана без Диего Армандо Марадона.

Марадона на крајот го предаде срцето, а неговата смрт е една од главните теми веќе со денови. Целиот свет пишува за Марадона, последицата за смртта, неговото семејство, но и тажните слики на сите континенти.

Сега се појави уште една неверојатна информација. Имено, аргентинскиот весник Кларин објави дека Марадона бил погребан без срцето.

Се наведува дека овој потег е напревен откако лекарите во текот на обдукцијата приметиле дека неговото срце е боголемо од нормално, па во договор со семејството е испратено на дополнителни испитувања.

„Срцето на Марадона е абнормално и затоа е извадено поради дополнителни истражувања, бидејќи се покажа како двојно поголемо од тоа што е вообичаено“, објави „Кларин“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Гвардиола добива 225 милиони за засилувања

Пеп Гвардиола на крајот на сезоната ќе добие голем буџет за трансфери, а целта е да го зас…