Дома Фудбал Нова повреда за Французинот: Умтити во аут 5 месеци

Нова повреда за Французинот: Умтити во аут 5 месеци

Нема крај за проблемите со повредите на централниот дефанзивец на Барселона, Самуел Умтити.

Светскиот шампион со Франција повторно има болки во левото колено и ќе продолжи со конзервативно лечење, потврдија од „Камп Ноу“.

Според весникот „АС“, рехабилитацијата на Умтити ќе биде цели 5 месеци. Тоа значи дека за него оваа сезона е завршена и нема да биде спремен ниту за 1/8 финалето од Лигата на шампиони следниот месец.

Во последните две сезони Умтити има проблем со коленото и повеќе е на рехабилитација отколку на терените, но упорно одбива да изврши оперативен зафат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Халанд не може да поверува каква “ѕверка” тренира во Дортмунд

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Халанд имаше само пофални зборови за младиот фудбалер на о…