Дома Останати Тенис Нова лудорија од Кирјос: Извади шише пиво и пиеше на сред конференција (ВИДЕО)

Нова лудорија од Кирјос: Извади шише пиво и пиеше на сред конференција (ВИДЕО)

Дефинитивно со Кирјос не е досадно.

Веројатно веќе на сите им стана вика да гледаат некакви лудории од Австралиецот на тениските терени. Меѓутоа сега тој направи и нешто досега невидено во салата на прес-конференции.

На прес-конференцијата за време на Лајвер купот тој после прашањето од еден новинар извади шише пиво и се напи, а потоа одговори на прашањето.

После овој потег Кирјос си продолжи како да не направил ништо невобичаено.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Откако цел свет го критикуваше Ѓоковиќ сега Федерер е на удар на јавноста поради неодговорно однесување (ФОТО)

Неодамна голем дел од јавноста го критикуваше Новак Ѓоковиќ поради организацијата на „Адри…