Дома Фудбал Англија Новата фризура на Мурињо настанала на бизарен начин

Новата фризура на Мурињо настанала на бизарен начин

Жозе Мурињо хит во Англија откако пред неколку дена се појави со променет имиџ.

Мурињо одлучи да направи радикална промена со неговиот стајлинг. На социјалните мрежи следуваа бројни коментари на сметка на новиот имиџ на Португалецот, а сега Мурињо самиот објасни како дошло до оваа промена.

Никогаш во кариерата не бил пократко шишан и ако му веруваме никогаш немало да биде ако не дошло до бизарна ситуација на фризерското столче.

„Некогаш сакам да го почуствувам ладното време на мојата глава и да направам промена. Меѓутоа овој пат не беше така. Заспав на столчето и кога се разбудив ми изгледаше толку лошо што му кажав на фризерот да ме шиша на кец“, објасни Жозе.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

БАНДА СО ИНТЕРВЈУ ЗА СПОРТСКИ: Никој не може да биде сакан како Кара и Столе, сакам еден ден пак заедно да играме во Вардар!!

Дејан Милосављев беше еден од милениците на скопската публика, меѓутоа поради проблемите в…