Дома Трансфер зона Никој не сака да плати ниту 2 милиони за Депај

Никој не сака да плати ниту 2 милиони за Депај

Мемфис Депај најверојатно ќе ја напушти Барселона во зимскиот преоден рок, пренесуваат каталонските медиуми.

Депај и ова лето беше на излезна врата, но сепак остана во Барселона, каде не добива голема минутажа и е во втор план.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Поради тоа сака да ја промени средината и побарал од Барселона предвремен раскин на договорот за да замина во јануари.

Барселона сака да го пушти во јануари и за неговата слобода бара само 2 милиони евра, но ниту еден од клубовите не сака да ја плати таа сума.

Холанѓанецот ќе биде слободен агент на крајот на сезоната, па заинтересираните клубови бараат да го раскине договорот во јануари и да го добијат неговиот потпис без обештетување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Алонсо во „пакет“ со Виртц доаѓа во Реал следното лето

Младиот фудбалер на Баер Леверкузен Флоријан Виртц е голема желба на Реал Мадрид, пишуваат…