Дома Видео Никој не го „залепил“ Леброн како Јанис (ВИДЕО)

Никој не го „залепил“ Леброн како Јанис (ВИДЕО)

Изминатата ноќ беше одигран еден од најдобрите „Ол-Стар“ натпревари, а со промената на форматот видовме и голема борба во одбраната, посебно во последната четвртина на што не сме навикнати во натпреварот на сите ѕвезди.

Од голем број одлични потези, тројки, дриблинзи и забивања најмногу се издвојува дуелот на двајцата капитенит Јанис Антетокумпо и Леброн Џејмс во последната четвртина.

Навистина е реткост некој да му „залепи банана“ на Џејмс, тоа сега му успеа на одличниот Грк.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Неверојатен момент: Снема струја баш кога изведуваа пенал

Неверојатен момент се случи на фудбалски натпревар на Малта. Играа Ст. Ендрјус и Марса и н…