Дома Фудбал Италија Никола Секулов го продолжи договорот со Јувентус до 2025 година

Никола Секулов го продолжи договорот со Јувентус до 2025 година


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Поранешниот репрезентативец на Македонија од младинските категории, Никола Секулов кој важи за играч со голем потенцијал ја обнови соработката со „старата дама“.

19-годишниот играч за врска со добрите настапи за У23 тимот си обезбеди нов договор, па во Јувентус не оставаат ништо на случајноста. Новиот договор на Секулов ќе има важност до 2025 година.

Секулов во минатото на настапуваше во младите категории на Македонија, но потоа се реши да го носи дресот на репрезентацијата на Италија. Од кога ја доби дозволата да игра за Италија настапуваше за У17, У18, и У20 селекциите на „аурите“

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Хаверц призна дека го викаат магаре и откри зошто

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Ѕвездата на…