Дома Фудбал Италија Нианг: Срамота, следниот пат нема да шутирам јас!

Нианг: Срамота, следниот пат нема да шутирам јас!

Милан синоќа загуби на гостувањето кај Рома со мининални 1:0, а трагичар за „росонерите“ беше Мбаје Нианг кој промаши пенал при резултат 0:0.

Ова е втор пат по ред Нианг да промашува пенал. Откако минатото коло не погоди против Кротоне, синоќа против Рома неговиот шут го осбрани голманот Шчешни.


Ep.1 Urban Explorer: Каде да пиете најдобро кафе во Скопје!? ↓↓↓


„Срамота е што повторно промашив. Поминувам низ тежок период. Ја презедов одговорноста и навистина ми е жал што така се заврши. Но, морам да ја подигнам главата. Следмиот пат нема да шутирам јас, ќе му дозволан на Лападула. Тој моментално има поголема самодоверба и заслужува да ги изведува пеналите“, изјави Нианг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Шевченко се понудил да биде тренер на Милан

Милан се наоѓа во резултатска криза како во Серија А, така и во Лигата на шампиони. После …