Дома Топ вести Не помислува на пензија: Алесандре Пато има нов клуб!

Не помислува на пензија: Алесандре Пато има нов клуб!

Алесандре Пато својата богата фудбалска кариера ја започна во Интернасионал, а потоа премина во Милан, настапуваше уште за Коринтијас, Сао Паоло (на двапати), Челзи, Виљареал, Тијанџин и Орландо.

Бразилецот нема намера да стави крај на кариерата, туку ќе продолжи да игра во Сао Паоло. Ова е негов трет мандат во редовите на бразилскиот гигант, а од клубот соопштија дека договор е потпишан до декември 2023 година со можност за продолжување.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Една од главните причини за ваквиот краток договор е тоа што Пато се уште се опоравува од повредата на предните вкрстени лигаменти која ја заработи додека го носеше дресот на Орландо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Вардар емотивно се прости од Дарко Глишиќ: Поим за љубов, лојалност и посветеност!

Вардар вчера играше бараж за опстанок во ПМФЛ против Детонит, а овој натпревар беше послед…