Дома Топ вести Не можеше да поверува дека дојде крајот: Познатиот судија плачеше во неговиот последен натпревар

Не можеше да поверува дека дојде крајот: Познатиот судија плачеше во неговиот последен натпревар


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Познатиот шпански судија во солзи го дочека крајот на кариерата.

Во изминатиот ден гледавме емотивни збогувања на големите фудбалски ѕвезди, Фабио Кваљарела, Хоакин и Златан Ибрахимовиќ, но од фудбалот се прости и еден судија, познатиот Антонио Мигел Матео Лахоз.

Правда делеше на фудбалските терени цели 24 години. Негов последен натпревар беше вчерашниот помеѓу Мајорка и Рајо Ваљекано во кој домаќините славеа со 3:0.

Неговото збогување беше прилично емотивно, слично како и на тројцата споменати фудбалери. Лахоз како да не можеше да поверува дека дојде крајот на неговата судиска кариера.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Баерн Минхен лесно ја…