Дома Фудбал Нејмар изненаден од трансферот на Суарез

Нејмар изненаден од трансферот на Суарез

Ѕвездата на Пари Сен Жермен, Нејмар исто така изрази изненадување од начинот на кој Луис Суарез ја напушти Барселона.

Бразилецот, Уругваецот и Лионел Меси формираа ударно трио во нападот на тимот пред Нејмар да замине на „Паркот на принцовите“.

Сега Суарез беше принуден да го напушти „Камп Ноу“, па се пресели во Атлетико Мадрид.

„Неверојатно е како ги вршат работите таму“, напиша Нејмар во коментарот под објавата на Меси на Инстаграм денес, кој ја критикуваше управата на клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Откриено: Како Манчестер Јунајтед го „украл“ Роналдо пред „носот“ на Ливерпул

Поранешниот менаџер на Ливерпул, Жерар Улије откри како Манчестер Јунајтед го добил Роналд…