Дома Фудбал Лига на шампиони Нејмар: Ако треба ќе умрам на терен, само да играме финале

Нејмар: Ако треба ќе умрам на терен, само да играме финале

Пари Сент Жермен вечерва му гостува на Манчестер Сити во реванш полуфиналниот дуел од Лигата на шампиони.

Најскапата ѕвезда на „светците“, Нејмар испрати оптимистички пораки и покрај негативата од првиот меч.

Нејмар ги изненади сите и изјави дека е спремен дури и да умре на терен само неговиот тим да се пласира во финалето.

„Ова ќе биде исклучително тежок натпревар против Манчестер Сити, но мора да веруваме, без разлика што покажува статистиката и какви се нашите шанси за победа“.

„Секој Парижанец мора да верува во нас, јас сум тој кој ќе ја предводи оваа приказна, јас сум првиот воин во оваа битка. Ќе го дадам најдоброто за да обезбедиме финале, дури и ако треба да умрам на теренот“, изјави Нејмар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Јувентус започна преговори со Гатузо

Јувентус веќе ја започна потрагата по нов тренер за следната сезона, пренесуваат италијанс…