Дома Македонски спорт Несторовски херој на Удинезе против Фиорентина!

Несторовски херој на Удинезе против Фиорентина!

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски денес постигна гол за Удинезе и донесе победа овој тим во мечот против Фиорентина.

Несторовски постигна гол во самиот финиш во 87. минута од мечот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Бамфорд: Џани е како мало дете, има девојка исто луда како него

Многу често фудбалерите на Лидс зборуваат за лудориите на Езгјан Алиоски сега на оваа тема…