Дома Македонски спорт Несторовски е желба и на Монца

Несторовски е желба и на Монца

Илија Несторовски во последниот период се поврзува со повеќе италијански клубови меѓу кои има и прволигаши и второлигаши.

Често се споменуваше Лече меѓутоа сега во игра за потписот на Нестор влегува и уште еден амбициозен тим, станува збор за Монца која како што е познато е во сопственост на поранешниот газда на Милан Силвио Берлускони.

Монца сака да го доведе Несторовски на позајмица до крајот на сезона. Во Удинезе откако се врати од повредата Несторовски е во втор план додека во Монца веројатно ќе добие можност да го води нападот.

Ќе потсетиме, Монца минатата сезона беше блиску до ангажман на Лука Станковски, но на крајот сепак тој трансфер не се реализираше поради административни причини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Шишковски: Македонската јавност верува во нас затоа што ние докажавме дека можеме!

Македонија на стартот на јуни на ја очекуваат четири натпревари против Бугарија (2. јуни),…