Дома Луд Спорт Несекојдневна ситуација: На среде натпревар пристигна нарачката на пица🎥

Несекојдневна ситуација: На среде натпревар пристигна нарачката на пица🎥

Несекојдневна ситуација се случи на синоќешниот натпревар помеѓу Молде и Хофенхајм во Лига Европа.

Натпреварот заврши со резултат 3:3, но интересно беше и надвор од теренот.

Имено, среде натпревар пристигна доставата на пица, а доставувачот влезе во кадар како го бара човекот кој ја нарачал пицата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Познато со која песна Ибра и Михајловиќ не настапат на Сан Ремо 🎥

Во четврток ќе се одржи познатиот музички фестивал Сан Ремо на кој специјални гости ќ…