Дома Фудбал Англија Нема крај на лошите вести за Ливерпул: Се повреди и Џо Гомез

Нема крај на лошите вести за Ливерпул: Се повреди и Џо Гомез


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Проблемите со повреди во Ливерпул немаат крај. Последната информација која пристигна од Островот е дека дефанзивецот Џо Гомез се здобил со „сериозна“ повреда на денешниот тренинг.

Гомез се повредил на тренингот на англиската репрезентација, но се уште нема официјална информација за состојбата на играчот.

Англиските медиуми тврдат дека оваа повреда ќе го извади Гомез од терените подолго време. Тоа ќе биде голем удар за Клоп, кој поради повреда го загуби Ван Дајк за цела сезона.

Минатиот викенд се повреди и Александар-Арнолд за кого се предвидува дека ќе паузира еден месец.

Фабињо, кој го заменуваше Ван Дајк, исто така е повреден, но се очекува да се врати после репрезентативната пауза.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Хаверц призна дека го викаат магаре и откри зошто

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Ѕвездата на…