Дома Останати Нема збогување: Ванеса порачува – на 24. ќе го славиме животот на Коби и Џиана! (ФОТО)

Нема збогување: Ванеса порачува – на 24. ќе го славиме животот на Коби и Џиана! (ФОТО)

Збогувањето од легендарниот кошаркар Коби Брајант, ќерка му Џиана и уште седум лица, кои настрадаа во пад на хеликоптер во Калифорнија, ќе биде одржана на 24 февруари.

Сопругата на Коби се огласи на Инстаграм, каде што испрати емотивна порака.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Го славиме животот на Коби и Џиана Брајант“, порача таа.

Збогувањето од Коби и останатите лица ќе се одржи на 24.2.2020 година во 10 часот по локално време, односно 18 часот по средноевропско време.

Американските медиуми соопштија дека тоа ќе се одржи во „Стејплс центарот“ пред кој секојдневно доаѓаат навивачи за да му оддадат почат на својот идол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Падна рекордот на Малдини и Албертини: Родри е нов рекордер

Манчестер Сити ја затвори сезоната со победа против Вест Хем од 3:1, а тоа за овој тим зна…