Дома Видео Немаше среќа: Додека го прославуваше погодокот си ги скина лигаментите 🎥

Немаше среќа: Додека го прославуваше погодокот си ги скина лигаментите 🎥

Полскиот фудбалер Бартош Капустка беше стрелец за Легија во победата над Флора во второто квалификациско коло за Лигата на шампионите, а во моментите кога прославуваше заработи повреда.

Капустка при прославата скокна со двете нози и силно удри во тревникот, а потоа се фати за десната нога. На прегледите било утврдено дека ги скинал лигаментите, па сега го чека пауза од неколку месеци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Нов гол на Алиоски за Ал-Ахли🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски продолжува со добрите партии во дресот на Ал-Ах…