Дома Останати Ракомет Некогаш играше со Еурофарм во Европа, а денес во петта лига во Германија

Некогаш играше со Еурофарм во Европа, а денес во петта лига во Германија

Украинецот Олександар Швелев кој пред четири години го носеше дресот на Еурофарм Пелистер кој тогаш го носеше името Еурофарм Работник денес игра во германската пета лига.

Во август 2019 година Швелев дојде во Битола и со овој клуб играше во европскиот ЕХФ Куп, но се покажа како промашување на управата и си замина по само пет месеци поминати во клубот.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Дека неговата кариера не се развиваше како што очекува, покажува и податокот што деенс игра во ХСГ Зул, тим кој е дел од германската пета лига.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Eден од најдобрите светски ракометари објави крај на кариерата

Eден од најдобрите ракометари во овој век, Уве Генсхајмер ќе ја заврши својата голема кари…