Дома Фудбал Лига на шампиони Недвед: Реал и Сити се фаворити во ЛШ

Недвед: Реал и Сити се фаворити во ЛШ

Потпретседателот на Јувентус, Павел Недвед ја коментираше ждрепката за ¼ финалето од Лигата на шампиони.

Јувентус доколку го помине Лион во осминафиналето ќе се сретне со победникот од дуелот Манчестер Сити – Реал Мадрид.

„Пред се треба да се пласираме во четвртфинале, бидејќи не очекува многу тежок реванш. Жребот е тежок, но после четвртфиналето нема лесни противници, бидејќи сите тимови се силни во оваа фаза. Реал Мадрид и Сити се два кандидати за титулата во ЛШ“.

„Сигурно не очекуваат тешки дуели. Сега целта ни е да стигнеме до турнирот во Португалија. Овој нов формат ќе биде многу интересен и ќе размислуваме за тоа откако ќе избориме пласман“, истакна Недвед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Тухел потврди: Мбапе ќе биде во тимот за Аталанта

ПСЖ и Аталанта вечерва од 21 часот го играат својот четвртфинален натпревар во ЛШ. Со тој …