Дома Фудбал Останато Неверојатно: Во Камерун суспендирани 62 фудбалери!

Неверојатно: Во Камерун суспендирани 62 фудбалери!

Неверојатна одлука денеска донесе фудбалскиот сојуз на Камерун кој суспендираше 62 фудбалери поради лажирање на нивната возраст. Информацијата е потврдена на официјалниот сајт на веб страницата.

Помеѓу суспендираните е и фудбалерот, Вилфрид Натан Дуала кој настапи за Камерун на Африканскиот куп на Нации кој беше завршен минатиот месец. Според документите тој има 17 години, меѓутоа постојат сериозни сомнежи дека си ги „намалил“ годините како и останатите суспендирани.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Засега стои дека тие нема да можат да играат во плеј-офот од домашниот шампионат, не е јасно дали подоцна ќе се вратат на терените.

Најмногу суспендирани играчи има академијата Јонг, дури 13, по седум имаат Викторија Јунајтед и Ас Фортуна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Портсмунт по 12 години се врати во Чемпионшип: Следуваа спектакуларни сцени 🎥

Портсмут го освои трофејот во Лига 1 (трета лига на Англија) и обезбеди пласман во Чемпион…