Дома Луд Спорт Неверојатен гаф: Тимо Вернер го претставија како голман🎥

Неверојатен гаф: Тимо Вернер го претставија како голман🎥

На денешната трка за Големата награда на Австрија славеше возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен.

На оваа трка присутен беше Тимо Вернер, германски репрезентативец и член на Челзи, кој во моментов е на одмор после завршувањето на ЕУРО.

Новинарката на Скај Спорт се посрамоти откако го претстави Германецот како голман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Со повеќе од 1800 дронови се направи неверојатен спектакл на отварањето на ЛОИ 🎥

Денес официјално беа отворени Олимписките игри во Токио. Свечената церемонија беше без гле…