Дома Фудбал Лига на шампиони На Меси вчера како да не му се играше: Погледнете што правеше во еден напад на Динамо ?

На Меси вчера како да не му се играше: Погледнете што правеше во еден напад на Динамо ?

Лионел Меси вчера постигна гол во третото коло од Лигата на шампионите во кое Барселона славеше против Динамо со 2:1.

Меси голот го постигна од пенал, а внимание во овој натпревар привлече и една акција на Украинците во која Аргентинецот не сакаше да реагира. Играчот за врска на гостите, Андриевски повлече напад и помина покрај Меси кој не се ни потруди нешто да одигра.

Еве како изгледаше таа ситуација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Тотенхем без проблеми до осминафиналето во Лига Европа 🎥

Фудбалерите на Тотенхем вечерва на свој терен го победија Волфсбергер (4:0) и во вториот н…