Дома Фото На луксузот му нема крај: Погледнете во каква куќна изолација се наоѓа Роналдо

На луксузот му нема крај: Погледнете во каква куќна изолација се наоѓа Роналдо

Јувентус вчера потврди дека Даниеле Ругани е позитивен на коронавирус поради што сите играчи на овој тим се во куќна изолација.

Во Јувентус дојде до паника откако беше потврдено дека Ругани има коронавирус бидејќи тренирал нормално со остатокот на екипата. Дури 121 член на клубот се во изолација и ќе бидат тестирани зали се заразени.

Тоа важи и за Кристијано Роналдо кој пред неколку дена отпатува во Мадеира за да ја види својата мајка откако доживеа мозочен удар. Тој го напушти Торино во неделата после натпреварот со Интер.

Роналдо ја одби можноста да се врати во Торино и ќе остане во куќна изолација на Мадеира. Но, сигурно нема да му биде лошо ако се земат во предвид фотографиите кои ги објави неговата девојка Георгина на својот Инстаграм профил.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

СЕДИ ДОМА И ПОТСЕТИ СЕ: Легендарни дуели од Премиер лигата (видео)

Во време кога има недостаток на спортски настани, а и препораките се да седиме дома, добро…