Дома Фудбал Лига на шампиони На денешен ден „стариот“ Роналдо го натера „Олд Трафорд“ да му се поклони (ВИДЕО)

На денешен ден „стариот“ Роналдо го натера „Олд Трафорд“ да му се поклони (ВИДЕО)

0
ronaldo

На 23-ти април 2003 година „Олд Трафорд“ ја гледаше една од најдобрите претстави на некој фудбалери.

Навивачите на Манчестер Јунајтед на денешен ден беа воодушевени од мајсториите на Бразилецот Роналдо и одлучија да го наградат со оваци.

Роналдо тогаш во Манчестер стигна со Реал на реванш во четвртфиналето од Лигата на шампионите каде што „кралевите“ одбранија предност од 3:2 во првиот натпревар. Со хет-трик за помалку од еден час Роналдо ги згасна надежите на Јунајтед дека може да помине во следната фаза.

Еден од најдобрите напаѓачи голеадата ја отвори во 12-тата минута со фантастичен удар од десната страна. Вториот гол го постигна после прекрасна акција и проигрување од Роберто Карлос, а третиот со бомба од повеќе од 25 метри и никого на стадионот не остави рамнодушен.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ројс среде интервју влезе во расправија со новинар: Доста ми е од твоите глупости! (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд испушти победа против Ајнтрахт во Франкфурт, а тимот кој го предводеше М…