Дома Фудбал Германија Најскапото засилување на Баерн откри кој му е најголем проблем во Германија

Најскапото засилување на Баерн откри кој му е најголем проблем во Германија

0

Најскапото засилување во историјата на Баерн Минхен, Лука Хернандез изјави дека му е тешко да се навикне со режимот на исхрана во клубот.

Французинот ова лето пристигна во Минхен од Атлетико Мадрид за високи 80 милиони евра, но има потепкотии во Германија.

„Најтешко ми е да го запазам времето на хранење. Не сум навикнат да доручкувам толку рано, исто така важи и за вечерата. Кога сме во карантим вечераме во 19 часот, а јас веќе во 23 часот умирам од глад“.

„Тоа му го кажав на кондициониот тренер и на нутриционистите, па се договоривме да каснам малку во 19 часот и после тоа уште малку во 22:30 часот, па ми носат вечера во собата. Во спротивно се чувствувам гладен и не можам да спијам“, истакна Хернандез.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Поранешниот спортски директор на Милан открива детали: Управата му кажуваше на Гатузо кој да игра

Џенаро Гатузо во ноември 2017 година го превзема Милан, а си замина во мај 2019 откако не …