Дома Останати Кошарка НБА Најмладиот тренер во НБА лигата доби отказ

Најмладиот тренер во НБА лигата доби отказ

Рајан Саундерс повеќе не е тренер на Минесота Тимбервулвс.

Саундерс, кој е најмлад тренер во НБА лигата со само 34 години, доби отказ откако Минесота беше поразена од Њујорк Никс.

Под негова палка овој тим успеа да запише само седум победи и 24 порази.

Негов наследник би требало да биде неговиот помошник. Да потсетиме, Саундерс во Минесота е од 2019. година, додека претходно пет сезони беше помошен тренер во истиот тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Феноменалниот Јокиќ ги разби Бакси, пораз на Лејкерси од Феникс 🎥

Никола Јокиќ продолжува со одличните настапи во НБА лигата. Српскиот центар дојде до нов т…