Дома Фудбал Италија Наполи веќе го најде наследникот на Анчелоти

Наполи веќе го најде наследникот на Анчелоти

Наполи веќе размислува за евентуален наследник на Карло Анчелоти после последните превирања во клубот помеѓу тренерот и претседателот Де Лурентус.

Анчелоти не успеа да ги оправда големите очекувања кои ги имаше кога простигна на „Сан Паоло“ во 2018 година. Оваа сезона тимот бележи слаби резултати, а искустниот стратег влезе во отворен конфликт со претседателот Де Лаурентис.

Италијанските медиуми тврдат дека двете страни сигурно ќе се разделат на крајот на сезоната, а раководството на Наполи за негов наследник го сака Симоне Инзаги.

Инзаги веќе неколку години со успех го води Лацио, и најверојатно е поласкан од идејата да се пресели во Наполи бидејќи во тоа гледа чекор напред во кариерата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Пандев не запира: Елегантен дриблинг, па шут за нов гол! (ВИДЕО)

Македонскиот капитен Горан Пандев игра во одлична форма по рестартот на сезоната и денес п…