Дома Видео Напаѓачот на Фиорентина објави видео како доказ: Требаше ли голот на Ибрахимовиќ да се поништи? 🎥

Напаѓачот на Фиорентина објави видео како доказ: Требаше ли голот на Ибрахимовиќ да се поништи? 🎥

Напаѓачот на Фиорентина Валентин Есерик објави видео од ситуацијата кога Златан Ибрахимовиќ постигна гол за Милан во нивниот натпревар за викендот.

Италијанските медиуми го анализираа голот на Ибрахимовиќ и признаа дека е сомнителен. Францускиот напаѓач го појасни својот сатав на Инстаграм.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


„Кој сум јас да не почитувам тим како Милан со одлични играчи. Не суим никој, но кога се борите за опстанок и тогаш се случува акција која изгледа неправедно треба да се објави“, објасни Есерик.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Јунајтед избегна срам, па се пласира во финалето на ФА

Манчестер Јунајтед на драматичен начин после изведување на пенали го елининира Ковентри и …