Дома Фудбал Останато Нани изгледа како „терминатор“ (ФОТО)

Нани изгледа како „терминатор“ (ФОТО)

Португалскиот фудбалер Луис Нани со полна пареа се спрема за продолжување на сезоната.

Нани на почетокот на 2019 година одлучи да го напушти Спортинг Лисабон и кариерата да ја продолжи во Орландо. Сезоната во Америка се прекина пред три месеци, но конечно би требало да продолжи.

Овој 33 годишен Португалец во текот на паузата не губел време и вредно тренирал во теретана што може да се види и по неговиот изглед.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ловрен го напушта Енфилд и заминува далеку од Англија

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Дејан Ловрен е пред заминување од Енфилд. Иако со Лив…